Miesto sodas

Pasivaikščiojimas Laisvės alėja.

Skamba viliojančiai, ar ne? Nesvarbu kada, nesvarbu, kokiu metų laiku tai vyks, šis miesto taškas laukia visuomet.

Svarbiausia nesustoti, tik eiti eiti eiti…

Paliekame Soborą sau už nugarų. Grožimės tikrai, kaip ir skelbia pavadinimas, laisve atsiduodančia alėja, jos žavesiu, ramybe (o galbūt kažkokiu ypatingu sujudimu, kuris pritraukia akis, ausis, visą esybę). 

Einame tolyn. Kairėje pusėje matome dramos teatro afišas. Bet į teatrą šiandien neisime, norėtųsi kažko kito… 

Ir štai dar už kelių šimtų metrų prieiname įdomią vietą, kurioje susikerta keli pagrindiniai miesto taškai: dešinėje – Kauno miesto savivaldybė, kairėje matomas didingas Kauno valstybinis muzikinis teatras, kurio pašonėje stūkso įamžinimo paminklas „Aukos laukas“ su užrašu „Romas Kalanta 1972“ (skulpt. Robertas Antinis jaun.; archit. Saulius Juškys). 

Tai yra žinoma kiekvienam kauniečiui ir dažnam miesto svečiui – tai ypatinga istorijos ir kultūros vieta.

Šalia šių dviejų objektų, tarsi sudarant kažkokį mistinį trikampį (ne, ne Bermudų, tikėkimės, niekas nedings amžiams), atsiveria terasa, augalų žalumos. 

Kas gi tai? 

Pakėlus akis į viršų jos pamato užrašą MIESTO SODAS

Tai restoranas. Iškart gali pajusti, kad tai vieta, kuri kviečia, laukia ir visuomet pasitinka. 

Į akis iškart krinta toks restorano išorės paveikslas: plati lauko terasa, staliukai ir kėdės, augalija, kuri vaizdais ir kvapais traukia praeivių dėmesį. 

Kiek tik akys aprėpia, gali justi… gyvybę: sodo, harmonijos, darnos… 

Restoranas apipintas stiklo kolona, už kurios matome kitokią gyvybę… O kažkada gyvybė čia glūdėjo greta miesto gynybinės sienos…

Viduje…

Viduje mus pasitinka kitokia atmosfera. Vaizdai kinta – liūdnai rymo oranžinis fortepijonas, laukiantis miklių, galbūt kiek melancholiškų pirštų šokio. 

Restorano atmosfera tarsi sujungia kažkokiam tikslui, vienija lankytojus ir šeimininkus, leidžia pasijusti lygiais. 

Restorano vidus skleidžia prabangą, nepaaiškinamą didybę, įėjus norisi net truputį pritildyti balsą, atidžiai apžiūrėti kiekvieną detalę, parodyti pagarbą šiai vietai.

Vienas netikėčiausių radinių restorane – tai jo atvira virtuvė. Restorano lankytojai gali pasijausti tarsi stebėtų kulinarinį realybės šou. 

Atvira virtuvė – tai drąsus žingsnis, kuris žavi ir stebina. Visa tai matant, gėrintis restorano aplinka, gali jaustis artimas jai ir esantis ten, kur ir turi būti. Kaip mat širdį aplanko artumo, jaukumo jausmas.

Restorano aplinka neįpareigoja tik vienai progai – čia galima švęsti gimtadienius, pagerbti išėjusius ar tik atėjusius. 

Galiausiai restoranas nėra skirtas vien tik iškilmingoms progoms – ši vieta tinkama ir ramiai popietei prie kavos puodelio ar romantiškam pasisėdėjimui žvakės šviesoje… 

Restoranas vienu metu gali priimti 170 svečių viduje ir 240 vasaros lauko terasoje. 

Todėl kad ir kokia didelė būtų jūsų draugų kompanija, nesijaudinkite, MIESTO SODAS priims visus, norinčius užsukti ir sugrįžti dar kartą. Lai užsimezga graži pažintis.